Věděli jste, jaké využití má vibrační motor?

zelezna konstrukce

Vibrační motory jsou samostatnou kategorií motorů, která si své uplatnění nachází v mnoha oblastech. S jednoduchými vibračními motory se můžeme setkat prakticky každý den, stačí si do ruky vzít smartphone či elektrický zubní kartáček. Své místo však vibrační motory zdaleka nemají pouze ve spotřební elektronice, ale i v průmyslu. Zaměřme se proto, jaké využití si vibrační motor nachází při zpracování betonu.

Nejčastěji využívaným typem vibračního motoru v průmyslu jsou motory vybaveny tzv. externími vibrátory. Na každém konci mají umístěný rotující hřídel, který je připojen k třífázovému nebo jednofázovému elektromotoru. Tento typ motoru umožňuje prakticky neomezené množství různých variací, a to jak funkčních, tak i výkonnostních.

Vibrační motory v betonářství

Samotný vibrační motor je možné jako celek dodatečně konfigurovat, co se děje změnou zrychlení a odstředivé síly. Výhodou je tedy, že při vibračním motoru máte možnost přizpůsobit odstredivosť, rozsah kmitání a také pracovní moment. V závislosti na konkrétní frekvence se pak v rámci betonářského průmyslu používá tento typ motorů pro různé účely.

Vibrační motor s nižší vibrační frekvencí, například kolem 3 600 vibrací za minutu, je velmi dobře využitelný například na dopravu sypkých materiálů prostřednictvím dopravníkových žlabů. Kromě toho jsou vhodné pro oddělování sypkých hmot a uvolňování materiálů.

Dalším způsobem, jakým si vibrační motor najde své uplatnění v betonářském průmyslu, je pohon vibračního stolu. V tomto případě je třeba vybrat motor tak, aby generoval dostatečně velké vibrace a bez problémů zvládl hmotnost vibrovaného materiálu. Na to je možné doplnit ho o frekvenční měnič, případně při vibračním stole využít spárování více motorů. Takto poháněný vibrační stůl umožňuje zhutňovat betonové směsi.

koleje

Vibrační motory máme k dispozici vždy skladem, a to s různými otáčkami. Oblíbenou kategorií jsou vibrační motory s 1 400 ot./min. ve výkonových variantách od 0,07 kW do 11 kW. Obraťte se na náš tým odborníků a najdeme pro vás to nejlepší řešení.

Pokud hledáte více informací o vibračních motorech a jejich širokém spektru využití, navštivte následující stránky: https://elektromotory-menice.cz/kategoria-produktu/elektromotory-shop/vibracni-motory/


Zdroj: https://elektromotory-menice.cz, https://pixabay.com

You Might Also Like