Instalace frekvenčního měniče

V praxi standardně platí pravidlo, že technologie mohou být našimi pomocníky a stejně nám mohou škodit. Při koupi jakýchkoliv technologických zařízení je proto důležité provést alespoň základní průzkum a hledat odpovědi na některé klíčové otázky. Frekvenční měniče mají množství nesporných výhod a jejich koupí může zákazník implementovat efektivní řešení k používanému technologickému zařízení. Některé z nejdůležitějších benefitů frekvenčního měniče si představíme i v následujících řádcích.

Benefity frekvenčního měniče

frekvencni menice
Frekvenční měnič 0.4kW VECTOR V810 400V

· Díky montáži frekvenčního měniče může zákazník účinně ovládat rychlost motoru, čerpadla nebo jiného používaného zařízení.

• Při koupi jakéhokoliv technologického zařízení je velmi důležité hledat odpověď na otázku, zda nám využívání tohoto přístroje přinese jakoukoli úsporu energie. Frekvenční měnič přispívá k úspoře energi. Tím, že elektromotor nebo jiné používané zařízení se přizpůsobuje množství vykonané práce během provozu elektromotoru nebo čerpadla.

· Neméně důležitým faktorem je předcházení únavě materiálu a zbytečného namáhání či přetěžování používaného zařízení. Frekvenční měnič v tomto případě slouží jako strážce a svým působením pomáhá snižovat mechanické a elektrické napětí, jakož i hydraulické namáhání.

• S předchozí pozitivní charakteristikou frekvenčního měniče souvisí i jeho schopnost prodlužovat živnost jednotlivých komponentů elektromotorů, čerpadel a jiných používaných zařízení. Frekvenční měnič zpomaluje rychlost provozu a eliminuje prudké a starty a zastavení.

· Mezi nesporné benefity užívání frekvenčního měniče patří také úspora poptávky. Kdy dokáže snížit rychlost čerpadla a spolu s tím i jeho elektrické nároky.

Frekvenční měniče
Frekvenční měnič

Upozornění: V naší dlouholeté profesionální praxi jsme zaznamenali několik případů, kdy si zákazník implementoval frekvenční měnič do různých zařízení a tyto nebyly správně nakonfigurovány. V takovém případě bychom rádi upozornili majitelů frekvenčních měničů, že pokud zařízení není správně nastaveno, jeho výhody se ztrácejí a v některých případech mohou dokonce způsobit škodu, jejíž odstranění v konečném důsledku navýší celkově vynaložené náklady. V praxi se také objevily případy, kdy si zákazník zakoupil frekvenční měnič s vlastnostmi, které skutečně nepotřeboval.

Pokud si nejste jisti, zda je pořízení frekvenčního měniče tím nejvhodnějším řešením pro vás, obraťte se na naše odborníky, kteří vám se vším ochotně pomohou. Poradíme vám, zda je pro vás koupě frekvenčního měniče vhodná a doporučíme vám i správný typ zařízení.

Děkujeme vám za projevenou důvěru a těšíme se na spolupráci s vámi!

kelheim

You Might Also Like